BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie vėjo jėgaines galima pezėti ir vapėti. Bet geriausiai kalba skaičiai - šiek tiek statistikos apie tai, kiek vėjo jėgainių praėjusiais (2007) metais įrengė Europos sąjungai priklausančios šalys:

 Šalis  Vėjo jėgainių skaičius
 Ispanija 3522
Vokietija 1667
 Prancūzija  888
 Italija  603
 Portugalija  434
 Didžioji Britanija  427
 Švedija  217
 Nyderlandai  210
 Graikija  125
 Lenkija  123

Mūsų kaimynė Lenkija, beje, yra ir pirmajame Europos Sąjungos šalių, šiuo metu statančių daugiausiai vėjo jėgainių, dešimtuke. Nors dauguma mūsų traukia šiuos kaimynus per dantį, sakyčiau galėtume iš jų pasimokyti,.
Beje, mano viename mylimiausių blogų INHABITAT perskaičiau apie štai tokias dirbtines energiją gaminančias salas, kurios netolimoje ateityje galbūt galėtų prisidėti prie atsinaujinančios energijos kiekio didėjimo pasauliniame grid'e:

Šios dirbtinės salos naudoja net trijų rūšių renewables:

 • vėją
 • saulę
 • ir bangų energiją.

Apie šios plūdūriuojančios jėgainės veikimo principą galite paskaityti čia, o aš einu pasvajoti, kaip ręsime savadarbę vėjo turbiną per šios vasaros atostogas ;)

Rodyk draugams

Komentarai (2) : “Vėjo jėgainės. Europa. 2007”

 1. Evaldas rašė:

  Į malūnus galima žiūrėti ir žiūrėti. Iš albumo "Neregėta Lietuva": http://i117.photobucket.com/albums/o67/auckland16/A2051741.jpg

 2. SIGITAS rašė:

  SVEIKI,
  ATRODO TAI REALIAI ĮGYVENDINAMA IR TAI GALI BŪTI VIENINTELĖ PO
  VANDES PAGALBA GAMINAMOS EL.ENERGIJOS, IŠEITIS.
  BŪTŲ GERA TURĖTI TOKIĄ ENERGIJĄ NEDIDELIAM MIESTUI, RAJONO CENTRUI, GYVENVIETEI IR NET SODYBAI. APIE TAI VALDŽIA DAUGIAU TURĖTŲ PAGALVOTI.
  MANO POŽIŪRIU, TAI NĖRA TIK SVAJONĖ. JI GALI BŪTI NESUNKIAI ĮGYVENDINAMA.

Rašyti komentarą