BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dar dabar pamenu, kaip konservatyvių ir kiek tingių pažiūrų bendradarbiams kantriai aiškindavau, kodėl turime rūšiuoti šiukšles. Vienas iš dažniausiai naudojamų jųjų argumentų buvo toks: kam rūšiuoti jeigu viską išvežant sumeta į vieną mašiną. Tuomet aš visuomet paklausdavau iš kur jie tai žino? O jie man visuomet atsakydavo, kad matė. Aš nusišypsodavau per ūsą, pasakydavau, jog tai - popiulariausias gandas, sklindantis tarp savo šiukšlėmis nesirūpinančių piliečių, o mintyse galvodavau - meluoji, bastard. Tiesa, aš irgi mačiau, bet visiškai priešingą dalyką - už mūsų namo šiukšlių išvežimą atsakingas Ecoservice susipildavo tik plastmasę, arba stiklinę tarą - ir todėl buvau įsitikinusi, kad minėtieji dalykai nevyksta. Visgi Ekoblogas man katik tarė - in your face, o aš taip ir likau išsižiojusi, perskaičius šį straipsniuką su neginčijamais įrodymais. Beje, vis dar guodžiuosi, kad galgi čia taip vyskta tik Klaipėdoje, ir gal taip daro tik Cleanaway šiukšlių išvežimo įmonė (shame on you), bet manau ne tik mano, bet ir daugumos kitų šiukšles rūšiuojančių ir nerūšiuojančių piliečių pasitikėjimas šios rūšies įmonėmis gerokai sumažėjo.
Žinoma, turime take in to account tai, jog šių įmonių pagrindinės išlaidos ir yra transportavimas, o kuo daugiau sutelpa į vieną truck‘ą tuo didesnis šių įmonių pelnas, bet norių jų paklausti: ar galima, pristačius naujų recyclinimui skirtų konteinerių, ir mokant visuomenę rūšiuoti, elgtis taip neatsakingai?
Beje, žiniasklaida yra penktoji valdžia lietuvoje, o viešumas - didžiausia bausmė nesąžiningai besielgiantiems valdžios ir verslo atstovams, tad jei turite kokių įrodymų, jog Vilniaus mieste vyksta panašūs dalykai, rašykite man, o aš tikrai nepatingėsiu atsakingų asmenų pasiteirauti apie jų žalius motyvus.

P.S. Tai NĖRA priežastis nerūšiuoti savo šiukšlių ;)

Rodyk draugams

1 komentaras : “Lietuviški šiukšlių rūšiavimo ypatumai”

  1. istanbul rašė:

    O, kaip nustebau radusi visa bloga gamtosaugos tema! Jega. O visu siuksliu sumetmas i viena masina vyksta, deja, ne tik Klaipedoje :( Ir nemanau, kad tai kam nors rupi.

Rašyti komentarą