BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ačiū, kelionė buvo visai nieko (kiek visai nieko gali būti 26 valandų vojažas autobusu). Bet jau privažiavusi Olandiją iš tiesų žinojau, ką rašysiu šiame poste.
Ogi niekaip negalėjau atsigrožėti tais milijonais vėjo jėgainių, kurias mačiau pakeliui. Tiesą sakant, važiuojant per Vokietiją, matyt, nebuvo tokios vietos iš kurios nesimatytų nors vieno vėjyje besisukančio propelerio. Likau išsižiojusi, filmavau, tikėdamasi visa tai parodyti jums (I know, a bit stupid idea), deja, prisiminiau, kad savo video čia postinti negaliu, o alternatyvių būdų ieškoti nenusiteikusi. Taigi, susidomėjau apie vėjo energijos situaciją Vokietijoje ir štai ką atradau:

 • Vokietija yra didžiausia vėjo energetikos gamintoja visame pasaulyje (Vokietijoje esančios vėjo jėgainės pagamina 28% visame pasaulyje pagaminamos vėjo elektros energijos).
 • Pačios Vokietijos energetikos sektoriuje vėjo pagaminama elektra sudaro 6.3% (pagal jau patvirtintus planus 2010 metais šis procentas turėtų siekti 12.5, tačiau, remiantis dabartiniais vėjo jėgainių statymo tempais, manoma, kad šis planas bus įvykdytas greičiau)
 • Vėjo jėgainės, mano akiai, visiškai nedarko kraštovaizdžio, netgi, sakyčiau priešingai - žinant, kad jos gamina visiškai švarią elektros energija, i’m getting pretty excited.
 • Vienintelis, mano, kaip prijaučiančios environmentalistės rūpestis - tai žūstantys paukščiai (ypač plėšrūnai - ereliai, sakalai ir pan.) ir šikšnosparniai. Kita vertus, radau informaciją, kad yra paskaičiuota, jog viena turbina per metus statistiškai užmuša 0.03 paukščio (arba 30 turbinų - vieną paukštį). Palyginus tokius skaičius su skaičiais paukščių žūstančių nuo automobilių, atsitrenkusių į stiklinius pastatus ir, galiausiai, nuo oro taršos, klimato kaitos ir kitų veiksnių, vėjo turbinų keliamas pavojus atrodo begalo menkas (1)
 • Danijoje vėjo pagaminama energija sudaro 20% visos pagaminamos elektros energijos!
 • Ir dar kai ką kolegos bloge (though kai kurie skaičiai ir neatitinka tikrovės).

Tiesą sakant radau ir puikų straipsnį bendram išprusimui apie lietuvių požiūrį į vėjo jėgaines ir šiaip problemas, su kuriomis susiduria vėjo energetika Lietuvoje (dažniausiai dėl žmonių neišprusimo, neinformavimo ir šiaip lietuviško charakterio ypatumų). Beje, neseniai pasklido kalbos apie didžiulio vėjo jėgainių tinklo Lietuvos teritorijoje esančioje Baltijos jūroje statybą. Ar įsivaizduojate, jog uždarius Ignalinos atominę elektrinę, šis tinklas sugebėtų pagaminti trečdalį visos Lietuvai reikalingos elektros energijos (kuri būtų visiškai švari ir be co2 dūmo kvapo)? Tik, kažkodėl įtariu, jog ir šis planas neatlaikys biurokratinių ir politikų bei insvestuotojų abejingumo kompleksiškai taikomų priemonių atakos. Šia liūdna gaida ir užbaigsime įrašą.

Rodyk draugams

Komentarai (5) : “Good moooooorning, Utrecht. Vėjo jėgainės.”

 1. churchill.lt rašė:

  o kodel sito strp. nelinkini -

  http://rtn.elektronika.lt/mi/0504/main.html

 2. Le rašė:

  Todėl, kad straipsnis yra visiškai niekinis - visų pirma senas (2005m.), antra jame esantys duomenys (pvz. tai kad Vok. gamina 40% visos pasaulio vejo energijos ir daugelis kitų) yra paprasčiausiai neteisingi, trečia jis aiškiai parašytas remiantis kažkokiu vienu užsienio spaudos straipsniu, kuris čia net neįvardintas. Pasigedau ir literatūros. Žinai kiek gautum už tokį straipsnį iš dėstytojo? 2.

 3. churchill.lt rašė:

  oj o tavo palinkinti straipsniai ar kad ir sis irasas su milijona literaturos.

  Nejuokauk, jei nenori pripazinti priesingos nuomones, tai taip ir sakyk

 4. Le rašė:

  Andriau, nejuokauju, internete yra be galo daug slamsto. Tu gali sukurti saita kosmetika.lt ir rasyti apie kuno pienelius, bet klausimas iskyla ar tu turi kompetencijos tai daryti, kokius saltinius naudosi ir visa kita. reikia zinoti kuria informacija galima pasitiketi, o kuri kelia abejoniu, kitaip gali visiskai atitrukti nuo realybes.

 5. Evaldas rašė:

  Neišprusimas ir „lietuviškas charakteris“ čia niekuo dėtas. Vėjo jėgainių (daugiausiai dėl triukšmo) negalima statyti greta gyvenamųjų namų, sanitarinė zona aplink vieną malūną turėtų būti bent 300 m, o mūsų pajūryje tai sukelia keblumų, kurie pašalinami tą zoną paprasčiausiai sumažinant. Matyt, ir čia sugroja pinigai - kodėl žalios energetikos industrija turėtų būti sąžiningesnė už teršiančios energetikos industriją? O dėl vizualinės taršos, tai man irgi tie malūnai labai gražūs, kaip ir visokie tiltai, dangoraižiai, kartais, galų gale, kaminai :). Bet reikia suprasti, kad tai yra labai subjektyvu, juk jei dauguma žmonių pasakytų, kad jiems negražu, tai tektų sutikti su tuo, kad vėjo jėgainės kraštovaizdį darko… Vėjo jėgainių parkai jūroje - čia tai liuks. Tik teko girdėti, kad šitas lietuviškas variantas būtų gerai matomas nuo kranto, o dėl to jau vien kiek problemų, kai pajūrio tiek nedaug turim. Tiesa, dar kažkur kažkada girdėjau, kad vienas nemalonus pašalinis malūnų efektas aplinkiniams gyventojams - saulės atspindžių blyksniai besisukant mentims. Bet šią probelmą tikrai būtų galima išspręsti kitaip paruošiant jų paviršių, buitiškai sakant, kaip nuotraukų popierių, padaryti matinį, o ne blizgų.

Rašyti komentarą