BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Eko-karnavalas #6 !

Le | 2008-03-15 | Kita

Už lango +15°C, visi medžiai sode žydi arba sprogsta, mintys nesąmoningai vis nukrypsta į vasaros atostogas, o mano kuklutis blogas žaliuoja iš laimės galėdamas jums pristatyti šeštąjį Eko-karnavalo numerį, kuris, kaip ir dera Kovo mėnesio numeriui, pasistengs būti pavasariškai žalias ir optimistiškas. Greičiausiai tikrai žinote, bet pasikartosiu, kad Eko-karnavalas - tai progresyvios ir pozityvios ekologinės minties internetinis žurnalas-karnavalas, išleidžiamas kiekvieno mėnesio penkioliktąją (15) dieną.


Griebkim jautį už ragų iškart - šiandiena esti Kovo 15, o tai reiškia tik tai, kad už 5 dienų (t.y. Kovo 20-21 dienomis) world-wide mastu bus minimas pavasario lygiadienis ir tarptautinė Žemės diena (“Earth Day”). Jeigu skaitai šį įrašą, reiškias tikrai nesi abejingas aplinkosaugai, ir būtent tau bei tokiems kaip tu (ir aš :)) bus skirti visi šios tarptautinės šventės renginiai. Keli renginiai iš daugybės, kuriuose galėsi sudalyvauti Lietuvoje - atvirų durų dienos Aplinkos tyrimų departamento laboratorijoje ar dokumentinių filmų aplinkosaugos tema retrospektyvą “Skalvijoje”. Žinoma, jeigu šventes minite pasyviai, visada galite pasižadėti nuo šiandien pradėti rūšiuoti šiukšles, kaip tai jau daro visas pasaulis ir nemaža dalis sąmojingų vilniečių (išskyrus Neapolį ir jo didžiulę waste management problemą).
Visgi, Earth day should be every day!


Už didžiojo Atlanto gyvenantys amerikiečiai šią savaitę verkia (vėl?), jog benzino kainos šturmuoja aukštumas, bet populiarusis environment blogas Treehugger juokiasi, teigdamas, jog puodelis Starbucks kavos, turėdamas beveik tiek pat kalorijų kiek ir puodelis benzino, kainuoja 6 kartus daugiau! Taigi kaip ten iš tikro?
Kita vertus, galbūt derėtų juos ir užjausti - JAV sunaudoja daugiausiai naftos produktų pasaulyje. Palyginimui, The Economist:

Ir nors Lietuvos čia net nėra ir tu, pradėdamas 2008 metus, sau nepasižadėjai mažinti aplinkos taršą taupant benziną, gali tai pradėti dabar ir labai lengvai. Tiesa, kartais pasaulio gelbėjimas nėra toks paprastas ir dalykai, atrodantys savaime suprantami, yra tik eko-lingvistinė apgaulė - Nepatogi tiesa apie popierinius puodelius! Nors aš, asmeniškai, rinkčiausi šį plastmasinių puodelių kiekio sumažinimo tipsą (3 punktas).


Greenwashing. BBC analitikai, lygindami šiandieninę going green madą su millenium bug (Y2K, jei dar prisimenate tokį), prognozuoja, kad greitai žaliasis smegenų plovimas reklamose nuslūgs. Tuo tarpu Greenpeace, apsilankiusi Ženevos Automobilių Parodoje, sumalė į miltus visas auto industrijos pastangas ir šiandieninį trendą atrodyti eco-friendly. Beje, ta pati Greenpeace padarė puikią interaktyvią schemą, išdėstydama elektronikos prekių kompanijas pagal jų gebėjimą tvarkytis su toksinėmis jų produktuose naudojamomis medžiagomis - nebūkite greenwashing auka.


Sugrįžkime į Lietuvą - artėjantis pavasaris ir dviračių sezonas - jau blogerių širdyse ir ant liežuvio galo:

Bon cycle!


Beje, vakar mūsų žalioji Europos Sąjunga sutarė dėl galutinės datos, skirtos naujausio “Climate plan” įgyvendinimui.  Tikimasi, jog jau 2009-ųjų metų pradžioje šis planas bus priimtas kaip oficialus ir įpareigojantis dokumentas, reiškiantis, jog ES iki 2020 turės sumažinti savo CO2 emisijas 20% nuo 1990 metų lygio. Visgi, kai kurie žalieji iš džiaugsmo nešokinėja.O kad neužsirūstintumėt dėl padriko post'o - nusistatykite, kokios rūšies Environmentalist'as esate. Aš, greičiausiai, kažkur tarp The Organic Fanatic ir Eco Geek - tik nežinau, gerai tai, ar blogai.

Daugiau padrikų naujienų:

Tai tiek Kovui!
Linkėjimai ,
Le

Ankstesni Eko-karnavalo numeriai:

# 1 : Ekoblogas
# 2 : PažinimoVartai
# 3 : ŽudykReklamą
# 4 : Ekoblogas
# 5 : Ekoblogas

Rodyk draugams

Komentarai (2) : “Eko-karnavalas #6 !”

  1. sigurdas | veganas.wordpress.com rašė:

    Ačiū už eko-naujienas. Beje, patikslinimas dėl "Climate plan": ten turbūt turi būti išversta „ES iki 2020 turės sumažinti savo CO2 emisijas iki 20% ŽEMIAU 1990 metų emisijų lygio…“

  2. Le rašė:

    Dėkui už komentarą, tikrai kažkaip nusiverčiau ;) - pataisyta.

Rašyti komentarą