BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Reklaminė pauzė.

Le | 2008-03-29 | Kita

1. Apple (Greenpeace):

2. 1 min filmų aplinkosaugos tema festivalio nugalėtojas:

3. http://www.climatechangecollege.org/ :

4. Why take a bath?

5. Levi's 100% organic džinsų reklama:
Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Išjunk šviesą?

Le | 2008-03-27 | Kita
See the difference YOU can make - Earth Hour 2008

Nors apie tai rašė jau daugybė ekologiškai atsakingų blogų (1, 2, 3, 4, 5, 6) ir naujienų svetainių (1, 2, 3), negaliu ir aš to nepaminėti. “Žemės valanda” (”Earth Hour“) pavadinta akcija kviečia kovo 29 d. vienai valandai (nuo 20 iki 21 val. vietiniu laiku)
išjungti šviesas ir visus nereikalingus elektroninius prietaisus. Nors
lietuviai (ir netik) iškart ėmė šūkauti, kad viena valanda nieko
nepakeis (pasigirdo ir visiškai absurdiškų nuomonių, jog vėliau visiems
iškart įjungus šviesas bus perkrautas tinklas ir gali kas nors sprogti
:)), bet mano visiškai subjektyvia nuomone, tai puiki galimybė žmonėms
suprasti, kad galima gyventi ir be elektros (žinoma, kurį laiką, bet
patikėkite, daug kas tikrai nelabai įsivaizduoja), paskatinti juos
naudoti mažiau el. energijos ir (tokiems kaip man) įrodyti, kad valandą
galima praleisti ir be PC. Beje, tai ne tik individų iniciatyva
vykstantis projektas - prie jo jau prisijungė ir kai kurias
municipalines šviesas taip pat išjungs tokie miestai kaip Dublinas, San
Franciskas, Tel Avivas ir Sidnėjus (bei daugelis čia nepaminėtų). Šoku
džiaugsmo šokį, rūšiuoju naujai nusipirktas žvakes pagal spalvą ir,
kartu su bučiokais (ne alkoholikais, o gyvenančiais tam pačiam bute),
sudarinėjame linksmiausių social games ir baisiausių horror stories sąrašą. Gal kas turi pasiūlymu? ;)

Rodyk draugams

Gairės : | komentarai (4)


Pasižiūrėjus pro langą į galvą tikrai nešauna mintis apie dviračių sezoną (taip taip, Nyderlandus irgi truputi apsnigo), tačiau čia kito pasirinkimo neturi - dviratis vienintelė affordable transporto priemonė studentui. Nusivalai sniegą nuo sėdynės, sėdi ir mini :). Žinoma, pirmą kartą gal kiek ir baisoka, bet netgi aš - ne tokia jau ir experienced dviratininkė (dar tik iki pirmo posūkio galiu važiuoti be rankų:)) - supratau, kad važinėjimas dviračiu žiemą ne toks jau ir baubas. O ir šiaip užteko tik dviejų mėnesių įsimylėti šį aparatą.
O istorija tokia - vieną gilų vakarą prieš klubą gurkšnodama kokteilius su dirbančiu ir čia gyvenančiu draugu, dalinausi mintimis apie tai, kad grįžus į Lietuvą pirmas dalykas, kurį padarysiu - nusipirksiu dviratį ir pabandysiu čia įgytus įgūdžius sėkmingai naudoti transportuojant save Vilniuje. Visgi, kadangi ankščiau to beveik neteko daryti (very occasionally) buvau netgi pamiršusi apie apgailėėėėėėėtiną Vilniaus dviračių takų situaciją (keletas pavyzdžių kolegų bloguose čia ir čia), o pagalvojusi apie vairuotojų kultūrą išvis šiurpas nukratė. Kiek bevažinėju čionais, vairuotojai neįtikėtinai gerbia ir visomis pastangomis stengiasi nesukelti pavojaus dviratininkams, niekada nerizikuoja lenkti, jeigu tai atrodo pavojinga, greičiau jau riedės paskui iki nepavojingo ruožo, ar lauks kol tu pravažiuosi prieš parkuojantis (net ir iš labai toli). Kiek teko domėtis, Nyderlandų karalystė su tuo tvarkosi baudomis (motorinės transporto priemonės vairuotojas sužeidęs pėsčiąjį ar dviratininką beveik visada pripažįstamas nors iš dalies kaltu, nes preziumuojama, kad jis turi visuomet tikėtis pavojingų veiksmų iš šių eismo dalyvių) ir informacinėmis kampanijomis. Nežinau apie situaciją Lietuvoje, bet vien jau saugių ir geros būklės takų buvimas tikrai prisidėtų prie asmeninio saugumo jausmo, kuris manęs čia, Olandijoje, niekada neapleidžia. Kadangi apie valdininkų pažadus tiesti dviračių takus girdėjau ne kartą, o rezultatų taip ir nemačiau (pataisykite, jei klystu), manau, kad prieš pradedant juos tiesti iš peties, derėtų pasimokyti iš kitų valstybių skaudžios patirties ir nedaryti tų pačių klaidų. Štai begalo įdomus video apie dviračių takų atskyrimą nuo važiuojamosios dalies, kurį praeitą savaitę užtikau treehugger.com:

Ir man labai patikęs komentaras atrastas tame pačiame treehuggerio straipsny:

“I think we have a huge problem in this country, because people perceive driving as a right, not a privilege. Cars kill more people than guns, and more people than drugs, yet few are fighting against cars with the same passion as is directed against guns and drugs. Why do we as a nation accept thousands of needless deaths every year as just a part of modern society?


I think the ideal would be for cyclists and cars to be able to share the road in harmony, with car drivers treating their vehicles with the respect that driving such a weapon of destruction should command.


But until someone finds a way to make that happen, I would really like to see more cities install bike lanes that are completely separated — by concrete barrier or trees or other impermeable barrier — from the traffic. Because I would like to be able to commute in an environmentally sensitive and physically healthy manner without risk to myself or my children.”Beje, kolegos, rašančio apie Vilnių (ir labai dažnai - apie dviratininkus) - Ežiuko Vilniuje - bloge, taip pat užtikau puikią reklamą (iš pradžių kvatojausi, paskui, susimąsčiusi, pakraupau):

Ir paantrinsiu jam dar viena, reklama, šįkart apie motociklus, bet tokia pati problema egzistuoja ir su dviratininkams - jų paprasčiausiai nemato:

Ir nors išvadų daryti nesiruošiu, bet žinau, kad tai turi būti bendros pastangos - ir vairuotojų, ir dviratininkų, kad išvengtumėme tų visų kraupybių keliuose.


Linkėjimai iš šalies, kur automobilio vairuotojas dviratininkui ne priešas :-)

P.S. UPDATE: naujausios žinios iš dviratininkų gyvenimo! (Dar kartą ačiū Ežiukiui Vilniuje ;)

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Eko-karnavalas #6 !

Le | 2008-03-15 | Kita

Už lango +15°C, visi medžiai sode žydi arba sprogsta, mintys nesąmoningai vis nukrypsta į vasaros atostogas, o mano kuklutis blogas žaliuoja iš laimės galėdamas jums pristatyti šeštąjį Eko-karnavalo numerį, kuris, kaip ir dera Kovo mėnesio numeriui, pasistengs būti pavasariškai žalias ir optimistiškas. Greičiausiai tikrai žinote, bet pasikartosiu, kad Eko-karnavalas - tai progresyvios ir pozityvios ekologinės minties internetinis žurnalas-karnavalas, išleidžiamas kiekvieno mėnesio penkioliktąją (15) dieną.


Griebkim jautį už ragų iškart - šiandiena esti Kovo 15, o tai reiškia tik tai, kad už 5 dienų (t.y. Kovo 20-21 dienomis) world-wide mastu bus minimas pavasario lygiadienis ir tarptautinė Žemės diena (“Earth Day”). Jeigu skaitai šį įrašą, reiškias tikrai nesi abejingas aplinkosaugai, ir būtent tau bei tokiems kaip tu (ir aš :)) bus skirti visi šios tarptautinės šventės renginiai. Keli renginiai iš daugybės, kuriuose galėsi sudalyvauti Lietuvoje - atvirų durų dienos Aplinkos tyrimų departamento laboratorijoje ar dokumentinių filmų aplinkosaugos tema retrospektyvą “Skalvijoje”. Žinoma, jeigu šventes minite pasyviai, visada galite pasižadėti nuo šiandien pradėti rūšiuoti šiukšles, kaip tai jau daro visas pasaulis ir nemaža dalis sąmojingų vilniečių (išskyrus Neapolį ir jo didžiulę waste management problemą).
Visgi, Earth day should be every day!


Už didžiojo Atlanto gyvenantys amerikiečiai šią savaitę verkia (vėl?), jog benzino kainos šturmuoja aukštumas, bet populiarusis environment blogas Treehugger juokiasi, teigdamas, jog puodelis Starbucks kavos, turėdamas beveik tiek pat kalorijų kiek ir puodelis benzino, kainuoja 6 kartus daugiau! Taigi kaip ten iš tikro?
Kita vertus, galbūt derėtų juos ir užjausti - JAV sunaudoja daugiausiai naftos produktų pasaulyje. Palyginimui, The Economist:

Ir nors Lietuvos čia net nėra ir tu, pradėdamas 2008 metus, sau nepasižadėjai mažinti aplinkos taršą taupant benziną, gali tai pradėti dabar ir labai lengvai. Tiesa, kartais pasaulio gelbėjimas nėra toks paprastas ir dalykai, atrodantys savaime suprantami, yra tik eko-lingvistinė apgaulė - Nepatogi tiesa apie popierinius puodelius! Nors aš, asmeniškai, rinkčiausi šį plastmasinių puodelių kiekio sumažinimo tipsą (3 punktas).


Greenwashing. BBC analitikai, lygindami šiandieninę going green madą su millenium bug (Y2K, jei dar prisimenate tokį), prognozuoja, kad greitai žaliasis smegenų plovimas reklamose nuslūgs. Tuo tarpu Greenpeace, apsilankiusi Ženevos Automobilių Parodoje, sumalė į miltus visas auto industrijos pastangas ir šiandieninį trendą atrodyti eco-friendly. Beje, ta pati Greenpeace padarė puikią interaktyvią schemą, išdėstydama elektronikos prekių kompanijas pagal jų gebėjimą tvarkytis su toksinėmis jų produktuose naudojamomis medžiagomis - nebūkite greenwashing auka.


Sugrįžkime į Lietuvą - artėjantis pavasaris ir dviračių sezonas - jau blogerių širdyse ir ant liežuvio galo:

Bon cycle!


Beje, vakar mūsų žalioji Europos Sąjunga sutarė dėl galutinės datos, skirtos naujausio “Climate plan” įgyvendinimui.  Tikimasi, jog jau 2009-ųjų metų pradžioje šis planas bus priimtas kaip oficialus ir įpareigojantis dokumentas, reiškiantis, jog ES iki 2020 turės sumažinti savo CO2 emisijas 20% nuo 1990 metų lygio. Visgi, kai kurie žalieji iš džiaugsmo nešokinėja.O kad neužsirūstintumėt dėl padriko post'o - nusistatykite, kokios rūšies Environmentalist'as esate. Aš, greičiausiai, kažkur tarp The Organic Fanatic ir Eco Geek - tik nežinau, gerai tai, ar blogai.

Daugiau padrikų naujienų:

Tai tiek Kovui!
Linkėjimai ,
Le

Ankstesni Eko-karnavalo numeriai:

# 1 : Ekoblogas
# 2 : PažinimoVartai
# 3 : ŽudykReklamą
# 4 : Ekoblogas
# 5 : Ekoblogas

Rodyk draugams

Gairės : | komentarai (2)

Blogo
nerašiau jau beveik mėnesį, bet turiu tam pateisinamų priežasčių (visi
taip sako). Visų pirma, mano mieliausiojo draugo, vardu Dell Inspiron,
HDD nusprogo ir turėjau kaip reikiant pasiterlioti su International
Guarantee (kas, jums pasakysiu, tik iš pirmo žvilgsnio atrodo piece of cake).
Antra, visgi, pasirodo, čia ir mokytis reikia. Vienžodžiakas, sąžinė,
man nerašant blogo, įtartinai negaluoja, todėl džiaugiuosi sugrįžusi ;)
Viena
iš tų blogybių, kai neturi kompo ir turi didelį televizorių, yra tai,
kad eventualiai pradėsi žiūrėti tą velnio dėžę. Ir nors taip niekada
nedariau, bet įnikau į, matyt, labiausiai addictive kanalą ever
- ComedyCentral. Žinoma, nieko nuostabaus su tokia jų politika, kai
tris skirtingus serialus rodo be menkiausios užsklandos ar reklamos
pertraukėlės. Užtai, kai reklamą parodo, tai man, pratusiai tik prie
ariel, kolgeit ir maxima nekokybiškų ir banalių reklamų, žandikaulis
atvimpa. Tarkime, mintinai niūniuojama ir tikrai nebloga Axe šokoladinio vyro reklama.
Bet labiausiai, žinoma, stebiuosi socialine reklama, pvz. raginančia
stebėti kaimynus, kurie panašūs į potencialius teroristus, ir pabandyti
juos atkalbėti nuo teroristinių užmačių. Arba man gražią, o vaikinams,
greičiausiai, dar ir labiau appealing - apie joining Dutch marine corps.
Na
bet ok, mane, kaip dorą environmentalistę, labiausiai sudomino reklama,
kuria buvo skelbiama apie tai, kad, atrodo, nuo šių (2008) metų
pradžios, visi Nyderlanduose naujai statomi namai turi atitikti labai griežtus reikalavimus energy efficiency srityje (sunaudoti min. 30 proc. mažiau energijos, nei įprasti namai) ir, kartu su visais kitais namais, kurie yra nuomojami, turi būti įvertinti Energy Label (labai geras label'o išaiškinimas, check that out).
Jep, tokią lentelę tikrai jau esate matę - kad ir pirkdami lemputes. Visas šis paprastumas ir idėja mane sužavėjo ir pabandžiau pasidomėti ar mano mylima Lietuva užsiiminėja kuomis nors panašiu.
Ir atradau Display campaign - europinį projektą, skatinantį taupų energijos vartojimą savivaldybei pavaldžiuose pastatuose. Jame dalyvauja virš 250 savivaldybių iš 25 ES šalių ir Kauno savivaldybė (taip, gėda, Vilniau) - viena iš jų.
Betgi mažiau plepalų, daugiau vaizdų.

Display Dampaign:


Display European Campaign

Kaunas ir Display Campaign:

Štai šita lietuviška gaida, ploju Kauno savivaldybei ir 12-kai Kauno mokyklų ir baigiu postą.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą