BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie vėjo jėgaines galima pezėti ir vapėti. Bet geriausiai kalba skaičiai - šiek tiek statistikos apie tai, kiek vėjo jėgainių praėjusiais (2007) metais įrengė Europos sąjungai priklausančios šalys:

 Šalis  Vėjo jėgainių skaičius
 Ispanija 3522
Vokietija 1667
 Prancūzija  888
 Italija  603
 Portugalija  434
 Didžioji Britanija  427
 Švedija  217
 Nyderlandai  210
 Graikija  125
 Lenkija  123

Mūsų kaimynė Lenkija, beje, yra ir pirmajame Europos Sąjungos šalių, šiuo metu statančių daugiausiai vėjo jėgainių, dešimtuke. Nors dauguma mūsų traukia šiuos kaimynus per dantį, sakyčiau galėtume iš jų pasimokyti,.
Beje, mano viename mylimiausių blogų INHABITAT perskaičiau apie štai tokias dirbtines energiją gaminančias salas, kurios netolimoje ateityje galbūt galėtų prisidėti prie atsinaujinančios energijos kiekio didėjimo pasauliniame grid'e:

Šios dirbtinės salos naudoja net trijų rūšių renewables:

  • vėją
  • saulę
  • ir bangų energiją.

Apie šios plūdūriuojančios jėgainės veikimo principą galite paskaityti čia, o aš einu pasvajoti, kaip ręsime savadarbę vėjo turbiną per šios vasaros atostogas ;)

Rodyk draugams

Gairės : | komentarai (2)

Offtopikas

Le | 2008-02-08 | Kita

Nors draugams prižadėjau niekada nerašyti ką valgiau pusryčiams, nefotkinti viso nusipirkto ultrakewl stuff ir nepostinti savo sukurtų eilėraščių :D, bet nieko negaliu padaryti - pas mus, Olandijoj, jau beveik pavasaris! Saulė spigina kaip išprotėjusi, šeštadienį žada 14 šilumos!!! O aš visa truputi energized nuo jogging, sedžiu prie atidaryto lango ir klausausi best song ever ant rypyto jau gal 14 kartą. Tuoj nuo kambariokės gausiu į galvą. Skanaus :*

P.S. Kaip ir kaip būtų šlykštu tokiai environmetalistei kaip aš, bet norėčiau, kad dabar būtų 60’s, sėdėčiau visiškai neekonomiškame gas-guzzleryje (Mustangas arba kokia Corvette would be it), lėkčiau Route66, klausyčiausi RollingStones ir visiškai didn’t give a fuck about global warming (nes tada jo paprasčiausiai dar nebuvo :))

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Jau kurį laiką buvo kalbama apie šio visiškai sustainable, zero-waste ir zero carbon emissions miesto statybą Abu Dabyje, o dabar gi jau yra ir detalūs planai ir finansavimas. Jūs žiūrite video, o aš jau fantazuoju, kad ateity visi miestai bus tokie teisingi. Hip hip hooray!

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Ačiū, kelionė buvo visai nieko (kiek visai nieko gali būti 26 valandų vojažas autobusu). Bet jau privažiavusi Olandiją iš tiesų žinojau, ką rašysiu šiame poste.
Ogi niekaip negalėjau atsigrožėti tais milijonais vėjo jėgainių, kurias mačiau pakeliui. Tiesą sakant, važiuojant per Vokietiją, matyt, nebuvo tokios vietos iš kurios nesimatytų nors vieno vėjyje besisukančio propelerio. Likau išsižiojusi, filmavau, tikėdamasi visa tai parodyti jums (I know, a bit stupid idea), deja, prisiminiau, kad savo video čia postinti negaliu, o alternatyvių būdų ieškoti nenusiteikusi. Taigi, susidomėjau apie vėjo energijos situaciją Vokietijoje ir štai ką atradau:

  • Vokietija yra didžiausia vėjo energetikos gamintoja visame pasaulyje (Vokietijoje esančios vėjo jėgainės pagamina 28% visame pasaulyje pagaminamos vėjo elektros energijos).
  • Pačios Vokietijos energetikos sektoriuje vėjo pagaminama elektra sudaro 6.3% (pagal jau patvirtintus planus 2010 metais šis procentas turėtų siekti 12.5, tačiau, remiantis dabartiniais vėjo jėgainių statymo tempais, manoma, kad šis planas bus įvykdytas greičiau)
  • Vėjo jėgainės, mano akiai, visiškai nedarko kraštovaizdžio, netgi, sakyčiau priešingai - žinant, kad jos gamina visiškai švarią elektros energija, i’m getting pretty excited.
  • Vienintelis, mano, kaip prijaučiančios environmentalistės rūpestis - tai žūstantys paukščiai (ypač plėšrūnai - ereliai, sakalai ir pan.) ir šikšnosparniai. Kita vertus, radau informaciją, kad yra paskaičiuota, jog viena turbina per metus statistiškai užmuša 0.03 paukščio (arba 30 turbinų - vieną paukštį). Palyginus tokius skaičius su skaičiais paukščių žūstančių nuo automobilių, atsitrenkusių į stiklinius pastatus ir, galiausiai, nuo oro taršos, klimato kaitos ir kitų veiksnių, vėjo turbinų keliamas pavojus atrodo begalo menkas (1)
  • Danijoje vėjo pagaminama energija sudaro 20% visos pagaminamos elektros energijos!
  • Ir dar kai ką kolegos bloge (though kai kurie skaičiai ir neatitinka tikrovės).

Tiesą sakant radau ir puikų straipsnį bendram išprusimui apie lietuvių požiūrį į vėjo jėgaines ir šiaip problemas, su kuriomis susiduria vėjo energetika Lietuvoje (dažniausiai dėl žmonių neišprusimo, neinformavimo ir šiaip lietuviško charakterio ypatumų). Beje, neseniai pasklido kalbos apie didžiulio vėjo jėgainių tinklo Lietuvos teritorijoje esančioje Baltijos jūroje statybą. Ar įsivaizduojate, jog uždarius Ignalinos atominę elektrinę, šis tinklas sugebėtų pagaminti trečdalį visos Lietuvai reikalingos elektros energijos (kuri būtų visiškai švari ir be co2 dūmo kvapo)? Tik, kažkodėl įtariu, jog ir šis planas neatlaikys biurokratinių ir politikų bei insvestuotojų abejingumo kompleksiškai taikomų priemonių atakos. Šia liūdna gaida ir užbaigsime įrašą.

Rodyk draugams

Gairės : | komentarai (5)